Dokumentace

Stáhnout dokument v PDF


Jak funguje služba SMS Action - sms.sluzba.cz


Službu velmi jednoduše definuje věta: „Někdo pošle SMS a pak se něco stane.“ Odesilatelem této SMS můžete být Vy, Vaši zákazníci, Vaši uživatelé nebo Vaši přátelé. Výrazem „něco se stane“ je myšleno několik možných událostí, které můžete sami nadefinovat. Funkci služby nejlépe vysvětlí následující příklady:

Text SMS na 777080808 Text automatické odpovědi, který je vygenerován v SMS Action.

Co se přesně stalo po přijetí SMS na 777080808?

 
1. Kontrola vlastního serveru SMSkou
Test server01 WEB server 01 je v poradku. Zbyvajici misto na disku: 122 GB. Pocet navstev dnes: 2130. Systemovy cas: 23:44. SMS Action přijala Vaši SMS a zavolala kontrolní skript na Vašem vlastním serveru. Server vrátil odpověď a ta byla odeslána zpět na Váš mobil.
2. Jednoduchá SMS soutěž o ceny
Hraj formule1 3 SoutezF1.cz: Dekujeme za ucast v soutezi. Vas tip je zarazen do slosovani o ceny! Vysledek se dozvite 23.2.2009 SMS Action přijala SMSku od návštěvníka Vašich WWW stránek. SMS byla uložena a odesilateli byla odeslána definovaná statická odpověď. Všechny přijaté zprávy můžete později stáhnout ve formátu MS Excel a provést vyhodnocení své WWW soutěže.
3. Tipovací SMS soutěž s generováním různých odpovědí
Soutez herecka 43 TopStarsCz: Diky za ucast v soutezi. Vek herecky se Vam nepodarilo uhadnout a hlavni vyhru neziskavate. Nezoufejte vsak, jako cenu utechy posilame tapetu na mobil zdarma. SMS Action přijala soutěžní SMSku od návštěvníka WWW. Text zprávy byl předán skriptu na Vašem serveru, který provedl vyhodnocení. Odpověď soutěžícího nebyla správná a Váš skript vrátil odpověď, která byla zaslána zpět soutěžícímu.
4. Ovládání vlastního systému SMSkou – klimatizace
Zap 76547 HomeSystem: Klimatizace byla zapnuta. SMS Action přijala Vaši SMS a následně aktivovala Váš domácí systém. Skript na Vašem domácím serveru ověřil správnost kódu, zapnul klimatizaci a vygeneroval odpověď, která Vám byla zaslána zpět.
5. Registrace diváka na sportovní akci
Reg Skate2008 Skate2008: Dekujeme za Tvou registraci na zavody Skate2008. Tvuj kod pro vstup je: S7693. Tento kod ukaz poradatelum a nebudes platit vstupne! SMS Action přijala SMS od zájemce o vstup na Vaši sportovní akci. Byl zavolán skript na Vašem serveru, který vygeneroval kód vstupenky. Zájemce následně dostal důležité informace.
6. Rezervace stolu v restauraci
Rezervace Goklub 12 Novacek Goklub: Vase rezervace byla prijata. Dnes vecer – 12.6 pro Vas rezervujeme stul 12 na jmeno NOVACEK. Prejeme prijemny vecer. SMS Action přijala rezervační SMS od Vašeho zákazníka. Byl zavolán skript na Vašem serveru, který Vám poslal automatický email a vygeneroval odpověď zákazníkovi.
7. Zabezpečené zpřístupnění informací na webu pro registrované zákazníky
Code 4523 Vas pristupovy kod pro dnesni den je: 8709 Váš registrovaný uživatel požaduje vstup do placené sekce Vašeho Webu. Vstup do této sekce řešíte formou zadání kódu s krátkou platností. Pro zajištění bezpečnosti posíláte kódy pouze na registrovaný mobilní telefon tak, že kód vygeneruje skript na Vašem serveru a registrovaný uživatel jej dostane vždy na vyžádání SMSkou.


Standardním číslem serveru sms.sluzba.cz pro službu SMS Action, na které se odesílají SMS je číslo 777080808 a v případě potřeby lze použít i čísla jiná.


Jaké je využití služby SMS Action


Službu využijete všude tam, kde potřebujete vyvolat reakci na došlou SMS zprávu. Po přijetí takové zprávy odpoví SMS Action odesilateli přesně tak, jak potřebujete a spustí požadovanou akci na Vašem serveru. Pokud nemáte vlastní server k dispozici, kontaktujte nás. Naprogramujeme pro Vás skript dle Vašich požadavků na našem serveru. Služba se hodí ke kontrolám vlastních systémů, k bezplatným registracím, rezervacím, k bezplatnému SMS hlasování a jiným marketingovým aktivitám. Lze ji také velmi dobře použít k autentizaci uživatelů a ověření jejich identity (viz poslední příklad).


Jak službu správně zprovoznit


Po registraci na serveru sms.sluzba.cz můžete bez poplatků nadefinovat libovolné množství svých vlastních SMS Actions. Každá nadefinovaná SMS Action může vykonávat jinou Vámi definovanou činnost. Cena za každé provedení SMS Action je závislá na typu Vašeho účtu a je uvedena v ceníku SMS služeb, který naleznete v sekci Nastavení/Dokumenty.


Definice nové SMS Action:


Klikněte na zelené znaménko „plus“ v Přehledu akcí a přejdete na formulář pro definici nové SMS Action. Postupně vyplňujte jednotlivé položky.

Položka Váš název akce je informativní a slouží pro lepší orientaci v seznamu SMS Actions.

V části Formát SMS definujete na jakém čísle se budou přijímat SMS zprávy a jaký mají obsahovat text. Budou-li splněny tyto definované podmínky, pak bude po přijetí SMS aktivována Vaše SMS Action. Položka Číslo definuje mobilní číslo serveru sms.sluzba.cz, na kterém jsou přijímány SMS. Standardně je k dispozici číslo 777080808. Položku Klíčové slovo vyberte podle svých potřeb podle toho, které z nabízených slov se nejlépe hodí pro Vaši SMS Action. Toto slovo musí být jako první v textu přijaté SMS. Položka Identifikátor definuje druhé slovo v přijaté SMS. Identifikátor můžete mít vlastní (své vlastní slovo) nebo si nechejte vygenerovat náhodný.

Všechny SMS zprávy, které budou přijaty na Vámi vybraném čísle (777080808) a budou obsahovat definované klíčové slovo (například REG) a identifikátor (například SOUTEZ3) spustí Vaši SMS Action!

V části Co se stane po přijetí SMS? definujete chování systému v okamžiku, kdy je přijata SMS splňující Vaše podmínky definované výše. Volbu Odeslat tuto zprávu použijte tehdy, když chcete odesilateli původní SMS pouze odpovědět nějakým pevně definovaným textem. (například: Vaše soutezni SMS byla prijata ke zpracovani. O pripadne vyhre Vas budeme informovat.) Volbu Volat skript použijete v případě, že chcete přijatou SMS zpracovat na svém vlastním serveru. Pod inputboxem pro vložení adresy Vašeho skriptu se automaticky zobrazuje přesné URL, které bude zavoláno službou SMS Action po přijetí SMS.

V případě, že voláte skript na vlastním serveru, zajistěte, aby tento skript vygeneroval odpověď, kterou dostane zpět odesilatel původní SMS.
Obě možnosti lze i kombinovat a lze odesílat pevně definovanou odpověď a přitom volat vlastní skript. Tuto variantu využijete, budete-li potřebovat ukládat doručené SMS do databáze na vlastním serveru nebo třeba odesílat potvrzující maily z vlastního mailserveru.

Nyní můžete nadefinovanou SMS Action uložit a ta je ihned aktivní. Definici můžete kdykoliv později změnit.

Případné dotazy na funkci SMS Action nebo požadavky na pomoc při konfiguraci směřujte na email: admin@sms.sluzba.cz
Jméno: 
Heslo: 
Registrace

Tipy

Tisk dokumentace

Chcete-li si dokumentaci vytisknout, stáhněte si a použijte PDF verzi.