Dokumentace

Stáhnout dokument v PDF | Premium SMS Action provize Basic users


Jak funguje služba Premium SMS Action - sms.sluzba.cz


Premium SMS Action umožňuje jednoduše zpoplatnit Vaše služby formou Premium SMS (SMS s vyšší cenou). Zákazníci Vám pak mohou zaplatit pouhým odesláním SMS v ceně 3 – 99 Kč. Je pouze Vaší volbou, zda tímto způsobem zpoplatníte informace na svém webu, internetové služby, registrace na libovolné akce, obsah do mobilních telefonů nebo cokoliv jiného. Svým zákazníkům poskytnete nejjednodušší možnou formu platby. Vaši zákazníci zaplatí odesláním Premium SMS zprávy určitou sumu svému operátorovi a Vy pak získáte určitou část z této tržby. Následující příklady uvádějí několik způsobů využití mobilních plateb:

Text SMS zaslaný na číslo 9002020 Text automatické odpovědi, který je vygenerován v Premium SMS Action. Co se přesně stalo po přijetí SMS na číslo 9002020 (nebo jiné prémiové)?
 
1. Registrace a placený přístup na webový server
Pay xman Vas registracni kod na server xxxman.net je 76543. Tento kod nyni zadejte do prihlasovaciho formulare. Premium SMS Action přijala SMS od návštěvníka Vašeho serveru, který se rozhodl provést placenou registraci. Byl zavolán skript na Vašem serveru, který vygeneroval a vrátil registrační kód, který byl následně zaslán zpět návštěvníkovi stránek. Tento návštěvník zaplatil 20 Kč a Vy získáváte provizi dle provizní tabulky.
2. Poskytování dokumentů nebo jiného placeného obsahu
Code form43 Dekujeme za Vasi platbu. Pozadovany dokument stahnete na adrese http://webx.cz/docx/form43.zip Premium SMS Action přijala platbu od zákazníka a vrátila požadovanou informaci – URL pro stažení zaplaceného dokumentu.
3. Placené rezervace míst na akce
Reg Novacek Jan Vazeny zakazniku, Vase registrace byla provedena. Cislo Vaseho mista je 230. Predvadeci akce se kona 23.11.2008 Byla přijata Premium SMS s požadavkem na účast na předváděcí akci. Byl kontaktován Váš server (Váš skript), který provedl rezervaci ve Vašem firemním systému a vrátil odpověď, kterou pak Premium SMS Action předala zpět.
4. SMS vstupenka na módní přehlídku
Reg Moda007 Janeckova Monika Gratulujeme! Vase registrace na prehlidku modelu pro sezonu leto/2008 byla uspesna. Vas kod pro vstup je: 87830. Tuto SMS vstupenku nemazte, ukazete ji pri vstupu a muzete navíc ziskat hodnotne ceny! Vaše zákaznice provedla placenou registraci na módní přehlídku. Systém vygeneroval číslo SMS vstupenky, které bude kontrolováno při vstupu. Přijatá SMS byla uložena a před zahájením akce si seznam účastníků můžete stáhnout ve formátu MS Excel a vytisknout.
5. Prodej mobilních aplikací – JAVA
Pay english1 http://wap.english1.cz/down/eng1.jad (WAP Push) Váš zákazník zakoupil odesláním SMS JAVA aplikaci pro výuku angličtiny. Po přijetí jeho objednávací SMS mu byl odeslán statický WAP Push link pro přímý download do jeho mobilního telefonu.
6. Placená rezervace stolu v restauraci
Rezervace Goklub 12 Novacek Goklub: Vase zavazna prioritni rezervace byla prijata. Dnes vecer – 12.6 pro Vas rezervujeme stul 12 na jmeno NOVACEK. Prejeme prijemny vecer. Premium SMS Action přijala placenou rezervační SMS od Vašeho zákazníka. Byl zavolán skript na Vašem serveru, který Vám poslal automatický email a vygeneroval odpověď zákazníkovi.
7. Potvrzení objednávky zboží a platba poštovného (pokrytí nákladu na poštovné zákazníkem)
Sluzba dobirka Vase objednavka knih byla potvrzena a zasilka bude dodana na adresu Krizkovskeho 252, Pardubice. Cena postovneho byla timto uhrazena, na miste uhradite pouze cenu zbozi. Váš zákazník nakoupil zboží ve Vašem e-shopu. Zasláním Premium SMS získáváte jistotu, že je objednávka korektní a je myšlena vážně. Premium SMS Action zavolala po přijetí této SMS skript na Vašem serveru, který objednávku autorizoval a povolil její expedici.


Služba Premium SMS Action využívá několik čísel, na které mohou Vaši zákazníci zprávy odesílat. Konkrétně jsou to: 9002003, 9002006, 9002009, 9002020, 9002050, 9002080 a 9002099. Poslední dvojčíslí vždy říká, jakou cenu s DPH zaplatí zákazník, pokud pošle na některé z čísel libovolnou SMS. Pošle-li tedy zákazník zprávu na číslo 9002020, zaplatí svému mobilnímu operátorovi 20 Kč. Z této sumy automaticky získáte podíl, který je uveden v dokumentu Premium SMS Action provize


Jak přesně pracuje Premium SMS Action a jak probíhá platba


Z pohledu zákazníka je princip Premium SMS poměrně jednoduchý. Uživatel mobilu pošle SMS na prémiové číslo (například: 9079979). V tu chvíli mu mobilní operátor naúčtuje částku 79 Kč, která se objeví v následujícím měsíčním vyúčtování nebo je ihned stržena z jeho předplaceného kreditu. Na takto odeslanou SMS přijde zákazníkovi během několika desítek vteřin odpověď s požadovanou informací. Odpovědí může být heslo nebo jiný kód, potvrzeni rezervace nebo jakákoliv jiná textová informace. Odpovědí může být také mobilní obsah (melodie, obrázek nebo mobilní hra).

Z Vašeho pohledu - provozovatele služby, kterou zpoplatňujete formou Premium SMS, funguje služba takto: Zveřejníte informaci o tom, že je možno za službu zaplatit (Pozor na dodržování závazných pravidel dle dokumentu v sekci Nastavení/Dokumenty). Váš zákazník pošle SMS s vyšším tarifem na číslo, které jste si vybrali při definici Premium SMS Action. Každá přijatá SMS, která odpovídá Vámi definovaným pravidlům spustí akce, které jste nadefinovali.
Zákazníkovi je nutno na jeho SMS odpovědět a máte v podstatě dvě základní možnosti, jak tuto odpověď sestavit. Buď bude Premium SMS Action odpovídat všem zákazníkům stejně a použijete „Statickou odpověď“ (Budete například všem posílat heslo na nějakou jednorázovou akci.) nebo budete odpověď sestavovat vlastním skriptem na svém serveru. (Budete posílat každému zákazníkovi jinou odpověď, například unikátní náhodný kód SMS vstupenky.)


Jak službu správně zprovoznit


Po registraci na serveru sms.sluzba.cz můžete bez poplatků nadefinovat libovolné množství svých vlastních Premium SMS Actions. Každá nadefinovaná Premium SMS Action může vykonávat jinou, Vámi definovanou činnost. Cena za každé provedení SMS Action je závislá na typu Vašeho účtu a je uvedena v ceníku SMS služeb, který naleznete v sekci Nastavení/Dokumenty.


Definice nové Premium SMS Action:


Klikněte na zelené znaménko „plus“ v Přehledu akcí a přejdete na formulář pro definici nové Premium SMS Action. Postupně vyplňujte jednotlivé položky.

Položka Váš název akce je informativní a slouží pro lepší orientaci v seznamu Premium SMS Actions.

V části Formát SMS, kterou odesílá Váš zákazník definujete, na jakém čísle se budou přijímat Premium SMS zprávy a jaký mají obsahovat text. Budou-li splněny tyto definované podmínky, pak bude po přijetí SMS aktivována Vaše Premium SMS Action.

Položka Číslo definuje mobilní číslo serveru sms.sluzba.cz, na kterém jsou přijímány Premium SMS. Standardně je k dispozici 8 čísel na cenových hladinách 9 až 99 Kč. Položku Klíčové slovo vyberte podle svých potřeb podle toho, které z nabízených slov se nejlépe hodí pro Vaši placenou službu. Toto slovo musí být jako první v textu přijaté Premium SMS. Položka Identifikátor definuje druhé slovo v přijaté SMS. Identifikátor můžete mít vlastní (své vlastní slovo) nebo si nechejte vygenerovat náhodný.

Všechny SMS zprávy, které budou přijaty na Vámi vybraném čísle (například 9002020) a budou obsahovat definované klíčové slovo (například PAY) a identifikátor (například HRA) spustí Vaši Premium SMS Action!

V části Co se stane po přijetí SMS? definujete chování systému v okamžiku, kdy je přijata Premium SMS, splňující Vaše podmínky definované výše.
Volbu Odeslat tuto zprávu použijte tehdy, když chcete odesilateli původní Premium SMS pouze odpovědět nějakým pevně definovaným textem. (například: Kod Vasi vstupenky je 7823.)
Volbu Volat skript použijete v případě, že chcete přijatou Premium SMS zpracovat na svém vlastním serveru. Pod inputboxem pro vložení adresy Vašeho skriptu se automaticky zobrazuje přesné URL, které bude zavoláno službou Premium SMS Action po přijetí SMS.

V případě, že voláte skript na vlastním serveru, zajistěte, aby tento skript vygeneroval odpověď, kterou dostane zpět odesilatel původní Premium SMS.
Obě možnosti lze i kombinovat a lze odesílat pevně definovanou odpověď a přitom volat vlastní skript. Tuto variantu využijete, budete-li potřebovat ukládat doručené SMS do databáze na vlastním serveru nebo třeba odesílat potvrzující maily z vlastního mailserveru.
V případě, že chcete být informováni SMSkou vždy, když Vám někdo zaplatí za Vaši službu prostřednictvím mobilu, vyplňte ještě položku pod textem „Chcete poslat oznámení…“

Nyní můžete nadefinovanou Premium SMS Action uložit a ta je ihned aktivní. Definici můžete kdykoliv později změnit.

Případné dotazy na funkci SMS Action nebo požadavky na pomoc při konfiguraci směřujte na email: admin@sms.sluzba.cz
Jméno: 
Heslo: 
Registrace

Tipy

Tisk dokumentace

Chcete-li si dokumentaci ke službě Premium SMS Action vytisknout, stáhněte si ji ve formátu PDF vhodném pro tisk.